Masáže zad

Masáže představují neodmyslitelnou složku a základ léčebných metod v mnoha kulturách. Masáže zad pak patří bezpochyby k nejoblíbenějším a nejžádanějším prostředkům pro ulehčení od bolesti zad. Nejen proto, že se jim můžeme oddávat i doma, ale také z důvodu, že kvalitní masáže zad poskytují celkové uvolnění a relaxaci. Těžko říct, kterou jinou léčebnou terapii provází tolik pozitivních pocitů a na kolik z nich se taky tolik těšíme jako na masáž.

Účinky masáže zad se mohou promítnout v mnoha oblastech. Pomineme-li blahodárné působení na samotné bolestivé, napjaté či namožené svalstvo zad, zjistíme, že existuje celá řada velmi prospěšných vedlejších účinků, které mohou pozitivně ovlivnit správný chod lidského organismu.

Masáže zad se tak stávají pro moderního člověka takřka nepostradatelnými. Nezaměnitelnou roli hrají zejména v prevenci u lidí sedavého zaměstnání, lidí bez jakéhokoli druhu pohybu nebo podrobující se jednostranné zátěži, jež jsou přirozeně skupinou nejvíce trpící bolestmi zad.

Na našem trhu se v posledních letech s nabídkou nejrůznějších masáží doslova roztrhl pytel. Jednotlivé salony krásy, zařízení věnující se wellness, zdravotní zařízení či hotely se předhánějí v rozmanitější nabídce masáží pro své pravidelné či potenciální zákazníky. Do velké obliby zejména přicházejí východní masáže a techniky, které přitahují lidi svou nezaměnitelnou atmosférou a účinky. Na rozdíl od klasických metod se totiž nevěnují pouze jedné oblasti, ale berou v potaz celé tělo i ducha. Navíc poskytují větší míru relaxace a uvolnění, což člověk žijící v dnešní době potřebuje více než kdykoli předtím. Kdybychom měli jmenovat ty nejnavštěvovanější masáže, pak jsou určitě na prvním místě tradiční thajské masáže, ajurvédské masáže nebo baňkování.

Délka masáže zad se obvykle pohybuje od několika minut až po celou hodinu za pomoci speciálních olejů nebo výtažků z rostlin. Jako doplněk masáží se také hojně využívá klasických inhalací, napařování nebo aromaterapie, které napomáhají vyplavovat odpadní látky. Ze zkušeností jistě víte, že ani obyčejné masáže zad například od partnera však není po těžkém pracovním dnu vůbec k zahození, i když potrvají třeba jen pár minut.